KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235567
nr 1423 5567
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, "Sjöbodar". Signerad, daterad -39. Olja på pannå, 44x54, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:49:54
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
Edvin Ollers
Läs mer om Edvin Ollers